
Gradski odbor Zeleno-levog fronta u Zrenjaninu zvanično je završio proces konstituisanja izbornom skupštinom u subotu 30. marta.
Izabrani su članovi stalnog sastava kao i kopredsedavajući odbora Senka Jankov, profesorka sociologije i Saša Vojnović, istoričar umetnosti.
Ovom prilikom svečano je otvorena kancelarija Zeleno-levog fronta na Trgu slobode u zgradi Vodotornja.
Otvaranje su podržali predstavnici Zeleno-levog fronta iz više vojvođanskih gradova kao i lokalni aktivisti i članovi koji su atmosferu učinili sjajnom. Prisutnima su se obratili novoizabrani kopredsednici odbora i narodni poslanici Radomir Lazović, Robert Kozma kao i pokrajinski poslanici Milan Turanjanin i Branislav Grubački.
Lazović je istakao da ovaj odbor ima značajan potencijal da motiviše i okupi ljude koji imaju kapacitete za iznalaženje rešenja ekoloških problema kao i narastajuće socijalne nejednakosti u Zrenjaninu. Robert Kozma je naglasio značaj započinjanja rada zrenjaninskog odbora Zeleno-levog fronta koji se dešava istovremeno sa somborskim i kikindskim čime se značajno osnažuje pokrajinska mreža organizacije.
Zeleno-levi front Zrenjanin sada je još motivisaniji i ohrabreniji u borbi za slobodan, solidaran i zdrav grad!
Pročitaj i ovo:
Inflacija 2,7 odsto: Šta pada, a šta i dalje raste?
Pad međugodišnje stope ukupne inflacije sa 3,5 odsto (maj) na 2,7 odsto (juni) je pre svega statistički efekat poređenja, ne signal da je ekonomija stvarno usporila poskupljenja, pa se može definisati samo kao incident. Više o ovome pročitajte u autorskom tekstu našeg Mladena Vitasa.
Grad Beograd daje milione za SNS paravojsku, a nema para za plate radnika i radnica Apoteka Beograd
Radnice i radnici Apoteka Beograd nisu primili čak 15 plata, nemaju overene zdravstvene knjižice i mesecima čekaju da gradska vlast ponudi bilo kakvo rešenje. Istovremeno, glavna tačka predstojeće sednice Skupštine Grada Beograda je ugovor kojim će se iz gradskog budžeta izdvajati ogroman novac za angažovanje privatne SNS paravojske - čak 70 miliona evra godišnje.
Đorđević: Vlast ne može da raspiše izbore dok je aktivan zahtev za sednicu o nepoverenju vladi
Biljana Đorđević izjavila je da Vlada Srbije ne može da uputi obrazloženi predlog predsedniku Srbije za raspuštanje Narodne skupštine dok je u proceduri zahtev za razmatranje nepoverenja Vladi. S druge strane, premijer može, kao što je mogao i do sada, da podnese ostavku, čime Vlada prestaje da funkcioniše u punom mandatu i otvara se mogućnost za raspisivanje izbora ukoliko se u roku od 30 dana ne formira nova Vlada.






