
Ako je eksploatacija litijuma tako dobra za Srbiju, zbog čega je onda SNS sakrio narodnu inicijativu o zabrani rudarenja litijuma i bora na teritoriji Srbije koju je potpisalo preko 30 hiljada građana. Zašto su pobegli od rasprave u Parlamentu kad su tako čvrsto uvereni da bi rudarenje bilo dobro za Srbiju? Zašto beže od rasprave, zašto se skrivaju od javnosti i po svaku cenu, pa i po cenu kršenja zakona.
Vladimir Orlić i Ivica Dačić, predsednici parlamenta u dva prethodna saziva najbrutalnije su prekršili zakon i sakrili su od Narodne skupštine narodnu inicijativu o zabrani rudarenja litijuma i bora na teritoriji Srbije koju je potpisalo preko 38 hiljada građana. Ako je Ana Brnabić tako uverena da je iskopavanje litijuma dobro za Srbiju, neka pošalje ovu inicijativu u Parlament i neka brani svoje mišljenje pred narodom, a ne da se Rio Tinto i drugi lešinari nadleću oko zapadne Srbije i pokušavaju da nas prevare i ipak nastave projekte.
Pravni tim Zeleno-levog fronta podneo je krivične prijave protiv odgovornih za sakrivanje Narodne inicijative za zabranu iskopavanja litijuma i bora, jer su prekršili zakon i Ustav Srbije. Prijave su podnete protiv predsednika skupštine pre dva saziva Ivice Dačića, kao i tadašnjeg generanog sekretara Veljka Odalovića, zatim protiv prethodnog predsednika Skupštine Vladimira Orlića, generalnog sekretara Srđana Smiljanića, kao i prethodne predsednice Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo Jelene Žarić Kovačević.
Ja danas postavljam javno pitanje Ani Brnabić da kao nova predsednica narodne skupštine odgovori gde je narodna inicijativa o zabrani rudarenja litijuma i bora na teritoriji Srbije? Isto ovo pitanje uputiću joj i zvaničnim putem, a ukoliko ne odgovori, dopunićemo krivičnu prijavu i protiv nje. Ovako važno pitanje krađe 38 hiljada potpisa građana i krađe narodne inicijative i njeno skrivanje od Narodne skupštine je ozbiljan kriminal i ne može kada tad proći nekažnjeno.
Pročitaj i ovo:
Inflacija 2,7 odsto: Šta pada, a šta i dalje raste?
Pad međugodišnje stope ukupne inflacije sa 3,5 odsto (maj) na 2,7 odsto (juni) je pre svega statistički efekat poređenja, ne signal da je ekonomija stvarno usporila poskupljenja, pa se može definisati samo kao incident. Više o ovome pročitajte u autorskom tekstu našeg Mladena Vitasa.
Grad Beograd daje milione za SNS paravojsku, a nema para za plate radnika i radnica Apoteka Beograd
Radnice i radnici Apoteka Beograd nisu primili čak 15 plata, nemaju overene zdravstvene knjižice i mesecima čekaju da gradska vlast ponudi bilo kakvo rešenje. Istovremeno, glavna tačka predstojeće sednice Skupštine Grada Beograda je ugovor kojim će se iz gradskog budžeta izdvajati ogroman novac za angažovanje privatne SNS paravojske - čak 70 miliona evra godišnje.
Đorđević: Vlast ne može da raspiše izbore dok je aktivan zahtev za sednicu o nepoverenju vladi
Biljana Đorđević izjavila je da Vlada Srbije ne može da uputi obrazloženi predlog predsedniku Srbije za raspuštanje Narodne skupštine dok je u proceduri zahtev za razmatranje nepoverenja Vladi. S druge strane, premijer može, kao što je mogao i do sada, da podnese ostavku, čime Vlada prestaje da funkcioniše u punom mandatu i otvara se mogućnost za raspisivanje izbora ukoliko se u roku od 30 dana ne formira nova Vlada.






