
Danas je u Višem sudu u Beogradu održano suđenje po tužbi Radomira Lazovića protiv Srpskog telegrafa zbog teksta u kome se tvrdi da je Lazović, zajedno sa više poslanika opozicije, član Belivukovog klana. Tekst je u Srpskom Telegrafu objavljen dan nakon što je Lazović u Narodnoj skupštini postavio pitanje Zagorki Dolovac i Aleksandru Vučiću šta će uraditi povodom tvrdnji Belivuka da je za potrebe državnog vrha rušio u Savamali.
“Veze državnog vrha Srbije sa organizovanim kriminalom su toliko očigledne da na sve strane isplivavaju nova saznanja o njima. Postavio sam pitanje u Narodnoj skupštini o Belivukovom iskazu na sudu u vezi s rušenjem u Savamali, a kao odgovor dobio sam ovakve užasne optužbe na naslovnim stranama režimskih medija. Ovim napadima, oni u stvari pokušavaju da sakriju svoje duboke veze sa Belivukom. Pored učešća u rušenju u Savamali, Belivuk je govorio i o obezbeđivanju mitinga Srpske napredne stranke i inaguracije predsednika Srbije. Ovo je samo jedan od primera kako je SNS direktno povezan sa kriminalcima.” – izjavio je Lazović nakon suđenja i poručio da građani 17. decembra imaju izbor, da glasaju protiv kriminala i protiv korupcije, odnosno za Srbiju protiv nasilja.
“Pa sam Aleksandar Vučić je priznao da je Siniša Mali organizovao rušenje u Savamali, o tome je javno govorila i bivša žena Siniše Malog, čak je i policajac Stamenković, koji je prvobitno prihvatio da bude žrtveno jagnje vlasti, javno prizano da je dogovor da preuzme na sebe krivicu za Savamalu napravio sa načelnikom beogradske policije Veselinom Milićem i tadašnjom sekretarkom Uprave kriminalističke policije Dijanom Hrkalović.” – izjavio je Lazović i dodao da je Savamala samo jedan primer kriminalizacije države, a da je neophodno dobiti odgovore i za Jovanjicu, Krušik, pad Helikoptera, naplatnu rampu u Doljevcu, kao i mnoge druge slučajeve.
Pročitaj i ovo:
Veliki novogodišnji intervju Radomira Lazovića za NIN
O evrointegracijama Srbije, predstojećim parlamentarnim izborima i o osvrtu na godinu iza nas pročitajte u velikom novogodišnjem intervjuu kopredsednika i narodnog poslanika Zeleno-levog fronta Radomira Lazovića za NIN.
Dinić: Ostavke četiri člana REM pokazale da proces izbora tog tela nema legitimitet
Poslanik Zeleno-levog fronta (ZLF) Rastislav Dinić ocenio je danas da su ostavke četiri člana Regulatornog tela za elektronske medije (REM) koje su podneli 19. decembra "ozbiljan alarm" i da pokazuju da proces izbora članova "nema legitimitet".
Lazović: Srbija bi mogla u EU do 2032. godine, ako bismo smenili SNS
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da bi Srbija mogla da postane članica Evropske unije (EU) do 2032. godine, ukoliko bi Srpska napredna stranka (SNS) bila smenjena sa vlasti i ukoliko bi, prema njegovim rečima, bila formirana proevropska vlada.






