
Poslanik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je danas da bi proevropske stranke trebalo da na predstojećim parlamentarnim i beogradskim izborima nastupe na jednoj listi.
“Smatramo da je zbog specifičnosti trenutka u kome se nalazimo, najbolje da sve proevropske opozicione organizacije, organizatori protesta ‘Srbija protiv nasilja’, izađu zajedno na izbore. Sada već postoje ozbiljna istraživanja koja pokazuju da bi se na ovaj način ostvario bolji rezultat, a u narednim danima mi ćemo uzeti u obzir još istraživanja na osnovu kojih bi trebalo doneti odluku na koji način je najbolje izaći na izbore kako bi se ostvarila pobeda”, rekao je on.
Dodao je da je prema dokumentu “Dogovor za pobedu”, koji su potpisali organizatori protesta “Srbija protiv nasilja”, moguć izlazak i u više kolona proevropske opozicije, “ukoliko to daje bolji rezultat”.
“U narednim danima očekujemo finalizaciju dogovora, a stav Zeleno-levog fronta – Ne davimo Beograd je da bi najbolje bilo izaći na zajedničkoj listi”, naglasio je Lazović.
Prema njegovim rečima i na vanrednim beogradskim izborima trebalo bi da se nastupi kao i na republičkim, zajedno na jednoj listi proevropske opozicije.
“Zeleno-levi front – Ne davimo Beograd je najveća opoziciona partija u Beogradu, prema istraživanjima drugi smo odmah posle SNS-a i daćemo najveći doprinos promeni u Beogradu. S kolegama ćemo razgovarati o kandidatu za gradonačelnika, a ja smatram da bi najbolje bilo da to bude Dobrica Veselinović”, kazao je Lazović.
Pročitaj i ovo:
Lazović: Po Beogradu gore lokali i dešavaju se mafijaški obračuni, a ministar Dačić ćuti
Kopredsednik Zeleno levog fronta Radomir Lazović je kazao da je u Beogradu noćas zapaljeno pet ugostiteljskih objekata i da je jutros upucan vlasnik jednog, te da i zbog toga ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačića mora da snosi odgovornost.
Porodica Milana Turanjanina na meti SNS fabrike laži i mržnje
Zeleno-levi front zahteva od policije i tužilaštva da hitno reaguju na kontinuiranu kampanju mržnje kojoj su izloženi naš poslanik ZLF u Skupštini AP Vojvodina, Milan Turanjanin, njegova porodica i deca. Korišćenjem veštačke inteligencije i “deepfake” montaža prema Turanjaninu i njegovoj porodici vrše se najodvratniji napadi, podmetačine i pretnje, što je on prijavio policiji.
Tražimo hitno hapšenje ministra i direktora policije, Ana Brnabić da odmah nastavi sednicu o nepoverenju Vladi
Umešanost načelnika Policijske uprave za Grad Beograd Veselina Milića u slučaj ubistva A.N. pokazuje da je ceo državni vrh u direktnoj vezi sa organizovanim kriminalom, jer tri dana pokušava da zataška ovaj slučaj i sakrije ga od javnosti vodeći ga kao nestanak lica.






