
Odgovor na ovo pitanje dao je Dobrica Veselinović, koji je tokom vikenda govorio o mapama poroznosti tla, te je pojasnio i šta one predstavljaju.
– Ono što je situacija u gradu Beogradu, a to su sve podaci iz zvaničnih dokumenata, je da se poroznost tla, mogućnost tla da upija količinu vode, jako smanjuje. Mapa iz Generalnog urbanističkog plana Beograda (GUP) jasno pokazuje da se poroznost tla iz godine u godinu smanjuje i da je ona značajno manja sada no što je bila početkom dvehiljaditih godina. Šta nam to donosi? To nam prosto donosi da sva vod koja padne, sva kiša koja padne u Beogradu nema gde da ode. U kombinaciji sa neodržavanjem kanalizacionog sistema i sa neodržavanjem javne infrastrukture, a u situaciji da imamo intezivnu izgradnju svuda u Beogradu i to prosto možemo da vidimo golim okom, jasno je zaključiti da su poplave postale bezmalo naša svakodnevnica – rekao je Veselinović i dodao da drugi pdatak koji je izuzetno važan a on je isto iz važežeg dokumenta, a to je Akcioni plan adaptacije Beogradan na klimatske promene i u njema ima to da će ovakva vrsta elementarnih nepogoda zbog klimatskih promena rasti za nekih 40 odsto.
Veselinović ističe da ćemo za 40 odsto više imati ovakvih događaja kakvi su bili ovih dana i to se kako znamo ponavlja iz meseca u mesec.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.






