
Šef odborničke grupe “Moramo – Za dobar grad” u Skupštini Beograda Dobrica Veselinović izjavio je danas da je iz gradskog budžeta za održavanje zelenih površina u Beogradu na vodi, izdvojeno 35 miliona dinara i da će za te potrebe Gradsko zelenilo zaposliti 15 radnika.
Uoči sutrašnje sednice Skupštine Beograda na čijem je dnevnom redu rebalans bužeta, Veselinović je ocenio da će gradska vlast učiniti sve da pokaže kako je to razvojni budžet i da se investicije dešavaju u svim oblastima grada.
Veselinović je na konferenciji za novinare kazao da su analizirajući više sektora, odbornici “Moramo – Za dobar grad” došli do informacija da je za vodosnadbevanje i kanalizaciju, kao i za domen stanovanja bužet smanjen, a da za socijalno stanovanje nisu predviđena sredstva.
Dodao je da se finansiranje gradskih domova zdravlja i ambulanti “ukida”, kao i da je priča o besplatnim vrtićima i bazenima “bacanje peska u oči”.
Veselinović je ocenio da će pokretanje novog sistema naplate karata u javnom prevozu “koštati mnogo”, i dodao da se još ne zna koja će cena biti raskidanja ugovora sa Kentkart kompanijom.
Odbornik “Moramo – Za dobar grad” Dušan Pavlović ocenio je da promene u sistemu javnog gradskog prevoza koje je najavio gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, neće poboljšati kvalitet i usluge prevoza, već da će ga “dodatno degradirati”.
On je ocenio da je kvalitet gradskog prevoza opao i naveo da su građani izgubili mogućnost praćenja kretanja vozila, kao i da u njima više ne postoji zvučne signalizacije stanice koja se približava.
“Veliki problem jeste i samo praćenje kretanja autobusa, do sada se to radilo GPS sistemom, a sada dispečer ručno beleži polazak i dolazak autobusa, što znači da smo se vratili 20 godina unazad”, kazao je Pavlović.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.






