
Tokom vikenda počelo je skidanje validatora iz vozila javnog gradskog prevoza, a tim povodom je i privatna firma KenKart najavila tužbe protiv grada, jer je to urađeno pre isteka roka za raskid ugovora sa ovom firmom.
Zbog ovakvih poteza koji jasno ukazuju na nepostojanja plana, znanja i ideje kako rešiti problem javnog gradskog prevoza, vlast Aleksandra Šapića ponovo će opteretiti građane sa novom višemilionskom štetom u budžetu, jer se u gradsku kasu neće slivati novac od naplate karata.
Dodatno, građani neće moći da koriste mobilnu aplikaciju da vide da li im i kada dolazi javni prevoz, jer je ta usluga direktno bila vezana za validatore u autobusima, tramvajima i trolejbusima.
“Sada će građani i građanke Beograda biti na dvostrukom gubitku, jer neće dobiti bolji i funkcionalniji javni prevoz, a plus će biti uskraćeni za brojne druge javne usluge i radove jer će se novac sa drugih gradskih projekata prebacivati za saniranje štete u GSP nastale hazarderskim potezima Aleksandra Šapića i vlasti SNSa i SPS-a”, izjavio je Dobrica Veselinović, šef odborničke grupe Ne davimo Beograd i koalicije Moramo.
Da je situacija u gradskoj upravi haotična, govori i odlazak nedavno postavljenog sekretara za javni prevoz i imenovanje Radovana Kremića, čoveka sa vrlo sumnjivom biografijom i brojnim aferama i prijavama iza sebe, za VD podsekretara ovog izuzetno važnog gradskog sekretarijarata.
Beogradu je neophodana promena vlasti, kao i posvećeni i stručni ljudi koji će izvršiti optimizaciju javnog prevoza, povećati ulaganje u šinske sisteme, i kroz širenje mreže žutih traka i ulaganje u održivu mobilnost, omogućiti sa se kroz grad krećemo brzo i efikasno.
Pročitaj i ovo:
Kopredsednici Evropske zelene partije: Vreme je za slobodne i poštene izbore u Srbiji
Kopredsednici Evropske zelene partije Vula Ceci i Kiran Kaf izjavili su danas da je vreme za slobodne i poštene parlamentarne izbore u Srbiji.
Vula Ceci za N1: Jedini način da EU pošalje jasnu poruku je da zamrzne finansiranje Srbiji
Kopredsednica Evropske zelene partije Vula Ceci rekla je za N1da Srbija nazaduje na mnogim poljima, da je poverenje u Aleksandra Vučića u Briselu izgubljeno, te da će izbori svakako u jednom trenu doći, a da opozicija mora za njih biti spremna.
Evropski Zeleni pozivaju EU da prestane da štiti Vučića
Evropska zelena stranka (EGP) upozorila je da vlasti u Srbiji aktivno podrivaju put zemlje u Evropsku uniju, i pozvali Uniju da prestane da finansira vladu koja razgrađuje demokratiju i da prestane da štiti predsednika Srbije Aleksandra Vučića.






