Radomir Lazović, šef poslaničke grupe Levo-zeleni blok postavio je na početku današnje sednice Skupštine Srbije, pitanje ministru policije i republičkoj javnoj tužiteljki Zagorki Dolovac kako će nadležni organi reagovati na navode Veljaka Belivuka da je za potrebe države organizovao rušenje u Savamali i navode predsednika drđžave Aleksandra Vučića da je u rušenju učestvovao sam vrh beogradske vlasti koju je 2016. čino Siniša Mali, aktuelni ministar finasija.

On smatra da se na ova pitanja mora odgovoriti što pre jer će, kak oje rekao, taj čovek koga je predsednik države okarakrerisao kao glavnog rušitelja postati uskoro ministar u vladi.

Pitanja koja je postavio narodni poslanik Radomir Lazović u vezi sa najnovijim izjavama koje je dao Veljko Belivuk:

Lazović je pitao i predsednika Skupštine Vladimira Orlića o statusu narodne inicijative o zabrani iskopavanja litijuma i bora. On je pitao da li je skupština primila narodnu inicijativu i kada većina planira da je uvrsti na dnevni red.

Danas se u Skupštini Srbije raspravlja o izmenama i dopunama Zakona o ministarstvima što je uvod u formiranje Vlade.

Tekst: dnevni list Danas

Pročitaj i ovo:

Veliki intervju Biljane Đorđević za portal Monitor

Vučić je bolje od Miloševića čitao globalni trenutak. I djeluje da on i sad čeka da se javi za njega povoljniji međunarodni trenutak za razriješenje političke krize. Ali, prvi put, taj za njega povoljniji trenutak neće doći - rekla je kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević.

Lazović: Ne vidim da od podrške studentima ima boljeg predloga

„Ni u jednom trenutku ne mogu da zamislim da ZLF bude konkurencija studentima. Takođe, ne vidim da od podrške studentima ima boljeg predloga. ZLF-u je glavni cilj pobeda nad kriminalnim režimom čemu želimo da damo svoj maksimalni doprinos kroz zajedničku borbu“, kaže za Danas Radomir Lazović, kopredsednik Zeleno levog fronta.