
Radomir Lazović je izjavio da postoji želja za saradnjom u opoziciji o tehničkim stvarima u vezi sa učešćem u novom sazivu Skupštine Srbije, da će oni razgovarati sa svima, “a u ovom periodu sa Demokratskom strankom i Narodnom strankom”.
„Ima želje za saradnjom o tehničkim stvarima, o što boljem funkcionisanju opozicionih grupa u parlamentu Srbije. Smatramo da je došlo vreme da se pokaže dobra volja da se uticaj Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke (SNS) smanji na zakonske okvire, a u tome ćemo tražiti podršku svih stranaka opozicije“, rekao je Lazović za list Nova.
Potpredsednik Narodne stranke Miroslav Aleksić rekao je za taj list da intenzivnije sastanke i dogovore na tehničkom nivou očekuje najviše nakon konstituisanja novog saziva parlamenta.
“Opozicija treba da se koordinira oko delovanja u Skupštini, kako bi se na najbolji način borila protiv vlasti”, kazao je Aleksić.
Predsednik Izvršnog odbora Demokratske stranke Srđan Milivojević, koji je naveo da “ima smisla da opozicija u narednim danima, kada bude poznato da je izborni postupak okončan, razgovara o nastupu u parlamentu”.
List Nova piše da bi do sastanka dela opozicije moglo da dodje tokom sledeće nedelje.
Pročitaj i ovo:
Dragan Nalović, ZLF Seniori – lični stav: Kada se žrtve nasilja proglašavaju krivcima
Događaji u Kuli poslednjih nedelja pokazuju koliko je javni prostor postao skučen i opasan kada se politika, mediji i digitalne tehnologije spoje u isti obrazac diskreditacije.
Stojmenović: Rebalansom budžeta grada Beograda se presipa “iz šupljeg u prazno”
Odbornica Zeleno-levog fronta (ZLF) Natalija Stojmenović izjavila je danas da "nesposobna" vlast mesec dana nakon usvajanja budžeta grada danas donosi njegov rebalans, ocenivši da se u okviru njega samo presipa iz "šupljeg u prazno".
Đorđević o izjavu Dejana Vuka Stankovića da je obrazovanje „usluga koja se prodaje na tržištu“
Biljana Đorđević, docentkinja Fakulteta političkih nauka i kopredsednica Zeleno-levog fronta, kaže da je obrazovanje javno dobro koje treba da bude dostupno svima, a da ga Dejan Vuk Stanković tretira kao robu.






